2.9. 2024 Cukrová vata pro všechny děti jako dárek...zastavte se u nás !

A protože většina dětí smutní, že končí prázdniny, připravili jsme pro ně u nás na prodejně překvapení! Přijďte s dětmi ochutnat cukrovou vatu. 

V tento den 2.9. bude náš obchod DVB otevřen od 12:00 - 18:00. Cukrová vata se bude vyrábět na zahrádce před obchodem. 

Co je cukrová vata?
Cukrová vata je zvláštní druh cukrové sladkosti, která je tvořena typickou lehkou, vzdušnou hmotou o různé barvě v závislosti na použitém barvivu. Vyrábí se v mnoha lahodných příchutích. Vzhledově i na dotyk je podobná vatě. Principem výroby je roztavení krystalického cukru na karamel, který je pak odstředivou silou vháněn do bubnu stroje, ve kterém se ochlazuje a zpátky cukernatí. Takto vzniklá slabá vlákna se pak namotávají na dřevěnou špejli nebo papírový kornout a podávají ke konzumaci.
 
 
Historie vzniku cukrové vaty sahá až do 16. století, kdy byla v Itálii pochoutkou pouze pro "vybrané jazýčky" a mohli si na ní pomlsat jen lidé z vyšší společnosti. Bylo tomu tak proto, že ještě neexistoval žádný stroj na výrobu cukrové vaty. V roce 1897 William Morrison a John Wharton ale takový výrobník cukrové vaty vynalezli. Konečně se vata dostala mezi větší skupinu labužníků, a to i na mnoha jarmarcích, poutích a slavnostech, kde ji můžete ochutnávat i dnes.
 
Za nepříznivého počasí, jako je déšť, bude akce zrušena a přesunuta na jiný termín.